Welkom bij Carnavalaalstkoentje: uw dagelijkse portie Oilsjt Carnaval!! // Joshy De Troch is de 72e Aalsterse Prins Carnaval!!! // Ook Arendcarnaval heeft 3 Kandidaten: op 7 maart treden ze op in deze volgorde tijdens de Arendse Prinsverkiezing: Sisseloe, Rino & Milan! // In de Werkhallen is men druk bezig aan de voorbereidingen voor de 96e stoet! // AKV Drasj lanceerde (als 1e) hun thema voor 2026: 'DRAsj TV: 30 joor DRA!' // AKV Steirk (AKV van 2003-2025) stopte ermee! // AKV Verdwoldj & Verloeren is de nieuwe AKV! // Aalst Carnaval heeft zijn eigen Monopoly!! // Fan van onze blog(s), Aalst Carnaval (heden en geschiedenis) & mediapartner AjoinPedia? Check dan zéker onze (sociale media) & geniet van alle reportages & de 'Groepen in de Kijker' // 'Weir leven mé giejl ons ❤️ vér Oilsjt Carnaval' en tellen af naar 'editie 96' op 15, 16 & 17 februari 2026!

maandag 26 augustus 2024

Bloemencorso Blankenberge 2024 - 'Press Play' brengt kleurrijk verhaal met veel Aalsterse inbreng!

AKV Pertotal: 'Mario Kart', knappe 6e plaats!

'Press Play'

Sinds 1895, midden in de bloeiperiode van de Belle Epoque, bedankt de stad Blankenberge op het einde van de zomer zijn toeristen met een prachtig Bloemencorso.

Op zondagnamiddag 25 augustus kon je het corsogebeuren 'live' meemaken!

Regisseur Davy en zijn team toonden het resultaat van een vol jaar voorbereiding op wat we gaan noemen 'jeugdsentiment'!

Wie kent niet Pokémon, Donkey Kong en andere Arcade Games en spelconsoles?
Een reis die start bij de oorsprong van gaming en eindigt bij hedendaagse games.
Van 'Press Play' tot ... 'Game Over'!


Elk corso heeft een uitgewerkte regie


Aalsterse corsogroepen schitteren!

Aalst had een grote vinger in de pap met 4 van de 7 wagens 'in competitie', 1 wagen buiten competitie, 'kleine wagens' en tenslotte ook een lokale corsogroep die enkele Aalsterse creaties gebruikte.
Verder was er een extra AKV die hielp bloemen prikken en diverse carnavalisten die als 'crew' fungeerden en hielpen bij het dragen van wimpels of het duwen van karretjes.


Ook het weer kreeg een goed rapport!
Op uitzondering van stevige stortbuien een uurtje voor de start, bleef het droog en veelal zonnig, bij een nog net doenbare wind.


Het talrijk opgekomen publiek genoot van de dansers, de muziek en de bloemenpracht!
Dat door het kletsnatte voorjaar en de matige zomer er minder dahlia’s waren geleverd, viel niet eens op.
Iedereen kijkt al reikhalzend uit naar zondag 31 augustus 2025: het 130e corso!


Geniet van ons sfeerverslagje ...

De Melkmoilen - 'Hebbes', 2e plaats




Possensje - 'Tetris', 4e plaats (& 2e plaats Kinderjury)




Possensje - 'Donkey Kong', 5e plaats (& 3e plaats Kinderjury)




Pertotal - 'Mario Kart', 6e plaats (ex aequo)




Dest Goe Schief - 'Minion Run', buiten competitie




Helpende handen

De Brosselkeire hielp mee met corsogroep Mechelen, 'Door De Golven'.


Carnavalisten van o.a. Beschomt & De Melkmoilen zorgden voor logistieke steun.
Onder hen Prins Jurgen & Prins Kenny (ook Prins 'De Joe' was van de partij).


Aalsterse creaties

Naast de groepen en hun wagens of de helpers, passeerden er nog diverse (onderdelen van) praalwagens met een 'Aalsters tintje' ...

Onder de 'kleine wagens', zagen we 3 keer Nem Na!


De Splenterbomme werd 3e: bloemenversie van 'Bjein Swanjee 2019'


Voor het 2e jaar in het corso, het 'wiel van Tisj 2023'
Winnaars

Buurtschap Klein-Zundert uit dé Benelux-corsohoofdstad Zundert, won welverdiend het Blankenbergse Bloemencorso 2024!
Hun 'Music Mania: Casino Edition' kreeg van de jury de meeste punten ...

Sfeerfilm



Reportage: ©Team Carnavalaalstkoentjen
Foto's & Filmpje: ©Team Carnavalaalstkoentje

Een 'patent' op de 2e plaats: AKV De Melkmoilen (i.s.m. Matthias De Waele)!

Geen opmerkingen:

Een reactie posten