Welkom bij Carnavalaalstkoentje: uw dagelijkse portie Oilsjt Carnaval!! // Aalst Carnaval 2026 werd officieel voorgesteld! De Aalsterse Gilles ontwerpen de Verbrandingspop en Nicolas Keppens maakte de prachtige Affiche “Applaus ver ’t volk”! //Joshy De Troch is de 72e Aalsterse Prins Carnaval, zijn kostuum is een pareltje van bordeaux, zwart en goud!!! // De Stoetvolgorde met de thema's van de 96e stoet staat online! Richting carnaval bezoeken we alle AKV's! // In de Werkhallen is men druk bezig aan de voorbereidingen voor de 96e stoet, de laatste dagen ... // De roiteklasjers veroveren de stad: wij ontmoetten Gilles & Max! // De Winterfoor? Lees er alles over in ons goed onderbouwd artikel! // Groepen dopen hun wagens, als laatste is LDVD aan de beurt op 14 februari! // Het Jaaroverzicht 2025 is uit! Zowel wij, als AjoinPedia, maakten er eentje! // Fan van onze blog(s), Aalst Carnaval (heden en geschiedenis) & mediapartner AjoinPedia? Check dan zéker onze (sociale media) & geniet van alle reportages, Stoetthema's & véél méér! // 'Weir leven mé giejl ons ❤️ vér Oilsjt Carnaval' en tellen af naar 'editie 96' op 15, 16 & 17 februari 2026!

vrijdag 1 februari 2019

Aalst Carnaval 2019 - Stoetthema AKV 't Es Noig: 'Lotj A Kremeiren In Geiren En Koleiren'


'Lotj A Kremeiren In Geiren En Koleiren'

Stoetthema's, ook die reeks krijgt zijn jaarlijkse update met 'editie 2019'!

• Wat stellen de groepen voor in de 91e stoet?
• Waarom kozen ze het thema?
• Wat houdt het in?
• Een blik 'achter de schermen'...


Als zesendertigste in een (lange) rij, AKV 't Es Noig!


Sisseloe (voorzitter):


"We hebben iets voor hé: na zoveel jaar beloven, zeggen, nog meer beloven en 'zagen', was er de plechtige opening van het Oilsjterse crematorium.
Dankzij burgemeester Anny De Maght-Aelbrecht werd dit dossier opgestart en het is dan ook aan haar dat we dit jaar vroegen om metje te worden van 't Es Noig!"


'Bij AKV ’t Es Noig kun je je laten cremeren in geuren en kleuren. Eindelijk is het ervan gekomen! Na zovele jaren met veel wikken en wegen opent ons nieuw crematorium op de Siesegemkouter. Wij stellen dat voor op een ludieke manier.'


Sisseloe:
"Het is onze 17e stoet en het verhaal over het crematorium is ouder dan onze groep zelf!
We zorgen voor een ludieke uitbeelding vol humor...
Het is de bedoeling om terug te keren naar een meer traditionele wagen na 2 jaar een opbouw van 'laag naar hoog'.
Er staat dan ook niemand op de wagen (op de kindjes na).


Ons (toepasselijk) stoetliedje is gezongen door Peter Delclef.
We brengen begrafenisondernemers, een pop van Anny en ... de oven uiteraard.
En ja, de onze zal wél werken dus😉
Daarbij hoort een dansje, een tof kostuum en veel plezier!
Dat is wat télt..."


Opbouw 4 januari:


Sisseloe:
"Ambities? 2 jaar terug, in de C, behaalden we de 19e plaats, maar vorig jaar pas 37e.
Eigenlijk is dat 'focussen' op een 'plosj' niks voor ons. Hadden we dat ooit willen doen, was deze groep al lang 'fini'. We doen mee voor het amusement, omdat we een Oilsjters thema kiezen en omdat we graag deftig buiten komen.

Voor de fans, er zijn lintjes te koop..
Dus ge weet het: Lotj A Kremeiren in geiren en koleiren!

Groeten van AKV 't Es Noig."


GESCHIEDENIS

Het verhaal van kleine groep 't Es Noig als AKV

We maakten ook over deze groep een mooi overzicht: KLIK

2018


2017


2016


2015


2014


Foto's: ©Carnavalaalstkoentje, ©Hans Stieperaere & ©Bjorn Van Ryckeghem

Geen opmerkingen:

Een reactie posten