Welkom bij Carnavalaalstkoentje: uw dagelijkse portie Oilsjt Carnaval!! // Vanaf september zijn de Werkhallen steeds méér open! // Aalsterse Corsogroepen in Bloemenstoet Blankenberge? Samenvatting in 3 topartikels en 4 films! // Terugkijken op Carnaval '26, kan via de blog of het YouTube-kanaal 'Koentje75', waar ook de 15e (!) lange stoetfilm staat // Carnaval 2027: Kenny & Timo zijn de 2 Kandidaten-Prins! Verkiezing 73e Prins Carnaval op zaterdag 24 oktober! // 97e stoet: AKV Pjes'Uniek & AKV Geschalotterd stopten, AKV Volledig Oitgezjieverd, AKV Plat Op Den Boik & AKV De Benaleke Bisjtjns zijn 3 nieuwe AKV's! // 97e stoet: diverse AKV's promoten hun thema's! // 97e stoet: nieuw stoetreglement bevat kleine wijzigingen! // 'Weir leven mé giejl ons ❤️ vér Oilsjt Carnaval', tel samen af met ons af naar 7, 8 & 9 februari 2027!

dinsdag 11 oktober 2011

'Pompiers' moeten in regel zijn voor Carnaval 2012! (update 14/10/2011)


In Aalst mogen de "pompiers", de traditionele omgebouwde oude brandweerwagens die 's nachts voor muziek en ambiance zorgen, niet meer met een oldtimernummerplaat rondrijden.


Vorig jaar ontdekte het stadsbestuur dat oldtimers 's nachts niet op straat mogen, en daarom werd eenmalig de carnavalsperiode als "oldtimerevenement" aangemeld.
Zo konden die wagens toch nog deelnemen aan Carnaval 2011.

Het Aalsterse stadsbestuur is formeel!
Vanaf 2012 moet elke 'pompier' of ander 'uitgangsvoertuig' over de nodige vergunningen beschikken.
Dus moeten er boorddocumenten zijn en deze 'pompiers' voldoen ook aan alle wettelijke technische vereisten om aan het verkeer te mogen deelnemen.
Het maximum aantal personen in de wagens moet bovendien overeenkomen met wat in het gelijkvormigheidsattest is vermeld.

In opdracht van het parket van Dendermonde zal de lokale politie tijdens Aalst Carnaval 2012, van zondag 19 februari tot dinsdag 21 februari, controles uitvoeren op dergelijke voertuigen.
Om een overzicht te krijgen van de uitgangswagens die tijdens Carnaval 2012 nog op de openbare weg mogen, wil het stadsbestuur voor 9 november alle vereiste documenten binnen krijgen.

In Aalst staan elke carnavalsnacht acht 'pompiers' op de markt, maar er rijden er veel meer door de stad. Hoeveel van die ambiancevoertuigen er zich niet in regel kunnen stellen is de grote vraag.
Volgens vele Aalsterse Carnavalisten was dit 'nieuws al lang geweten' en bijgevolg géén grote verrassing...
Wél het feit dat men op zéér korte termijn (tegen 9 november!) in orde moet zijn met alle papierwerk!
Dé grote kritiek is bovendien bij sommigen dat men dit nieuws via de media moest vernemen...


Hopelijk niet het begin van het einde van een generatielange traditie...
Zie ook:
http://www.aalst.be/default.asp?siteid=1&rubriekid=723&artikelid=6724
Bij dit artikel van de Stad Aalst staat ook de registratiefiche!

Als 'eerbetoon' aan de Pompiers werd in september nog dit kunstwerk gerealiseerd aan de Werkhallen:


Carnavalaalstkoentje onmoette eerder 2 'iconen' die verzot zijn op 'Pompiers':
Belgian David en Michael Hoste:
http://carnavalaalstkoentje.blogspot.com/2011/07/carnavalaalstkoentje-ontmoette-michael.html

Geen opmerkingen:

Een reactie posten